(0 Szavazat)84 megjelenítés
Idei jutalomkirándulásunkat a székelyföldi borvizek nyomán terveztük. Iskolánk négy tanulója előzetesen tudományos dolgozatot írt ebben a témában, amellyel fizikaversenyen vettek részt, az ebben említett székelyföldi borvízforrásokat látogattuk meg.
Utolsó frissítés: kedd, 2013 október 29
A kiránduláson részt vettek az V–VIII. osztályból azok a tanulók, akik a legjobb tanulmányi eredménnyel zárták a tanévet, valamint három negyedikes tanuló, akik a szakaszzáró felmérésen nagyon jó eredményt értek el. Velük meglátogattuk az újonnan megnyitott szejkei borvízmúzeumot, az árvízkárok után helyreállított borvízforrást, ahonnan valamikor bivalyos szekérrel hordták cserépkorsókban a borvizet az udvarhelyieknek.
A rossz idő miatt halogatott kirándulásra végül július hetedikén reggel indultunk el. Első állomásként megpihentünk a szépen újjáépülő Homoródfürdőn, ittunk a Lobogó forrás vizéből. Szelterszt érintve Hargitafürdőre mentünk, és mivel ez jutalomkirándulás, ahol jár a szórakozás is, kalandoztunk egyet a Balu kalandparkban.
A csíkszentkirályi híres borvízforrások után Tusnádon volt szerencsénk belülről körbejárni a borvíztöltődét, ahol idegenvezetőnk aprólékosan végigmutatta az egész technológiai folyamatot.
Nem hagyhattuk ki az olyan történelmi jelentőségű helyszíneket sem, mint a Nyerges-tető, majd a gyönyörű Kászonon keresztül érkeztünk meg kézdivásárhelyi szálláshelyünkre. Kovászna megye, számos borvize mellett, lépten-nyomon a székelység szempontjából emlékezetes történelmi helyeket kínál (Gábor Áron sírja, a kökösi híd stb.), de ezek a háromszéki falvak önmagukban is jellegzetesek, a kapuk előtt gőzölgő házikenyerekkel, kürtőskaláccsal. Egy brassói vidám fürdőzés után Sepsiszentgyörgyöt érintve indultunk a körút második felére.
Csík vidéke nem maradhatott ki a kirándulásból, mivel a legtöbb tanuló számára ismeretlen ez a hargita megyei nagy kiterjedésű medence.
Utolsó napunkat az erdővidéki borvizeknek szántuk, visszatérve Mikóújfalu felé, majd Előpatak, Bodok, Málnás és Bibarcfalva érintésével, Vargyas felé – számunkra eddig ismeretlen székelyföldi tájakon át tértünk haza.
Kirándulásunkat Hargita Megye Tanácsa támogatta.