(0 Szavazat)188 megjelenítés
Csütörtökön, november 28-án sajtótájékoztatón ismertették a Hargita Megyei Önkéntes Tűzoltók Szakmai Egyesületének szervezésében zajló Beosztott tűzoltó tanfolyam részleteit. A Hargita Megye Tanácsa támogatásával megvalósuló képzésről tartott sajtóbeszélgetésen a szervezők részéről jelen volt Albert Csaba, a megyei tanács képviseletében pedig Tókos Pál, az intézmény székelyudvarhelyi területi irodájának munkatársa.
Utolsó frissítés: péntek, 2013 november 29
Tókos Pál hangsúlyozta, hogy több más tevékenységi terület mellett Hargita Megye Tanácsa kiemelten támogatja a tűzoltókat is, ismertetve, hogy a hét közepén, november 27-én Tusnádfürdőn tartott kihelyezett tanácsülésen a testület elfogadott egy határozatot, amely révén a Regionális Operatív Programból finanszírozott projektben való részvételt hagyta jóvá. A több mint 400 ezer lej értékű pályázat célja, hogy megkönnyítse a sürgősségi beavatkozásokat a nehezen megközelíthető térségekben.
– 2013-ban a megyei tanács pályázatokat írt ki az önkéntes tűzoltó-egyesületek számára, az idei év legfontosabb előrelépését pedig az egyre több önkéntes tűzoltó-egyesület megalakulása képezte, aminek köszönhetően széles volt a jelentkező pályázók köre. A megyei tanács ebben az évben számos önkéntes tűzoltócsapatnak nyújtott kisebb, 1000 lej alatti támogatást, de vannak tízezer lej feletti összegek is, mint például a most szóban forgó pályázat – mondta el a területi iroda munkatársa.
Az önkéntes önkormányzati tűzoltóságok személyzete számára szervezett tanfolyamról Albert Csaba egyesületi elnök elmondta, hogy a november 4. és 29. között tartott képzésen 16 szentegyházi, zetelaki, farkaslakai, korondi, parajdi és bögözi önkéntes tűzoltó kap lehetőséget, hogy olyan szakvizsgákat tegyenek le, amelyek révén szakképesítést szereznek erre a tevékenységi területre, és a végén megszerzett bizonylat révén elismert tűzoltókká válnak. 2012 novemberében, ugyancsak a megyei tanács támogatásával, Csíkszeredában is tartottak hasonló képzést, amelyen 25 önkéntes tűzoltó szerzett képesítést.
– Mivel az önkéntes tűzoltók számára szükséges ez a szakképesítés, szükségét éreztük, hogy egyeztetést kezdeményezzünk Borboly Csaba megyeelnökkel, és ezt követően a pályázati rendszer segítségével megszervezhettük ezeket a hiánypótló tanfolyamokat – ismertette Albert Csaba kifejezve abbéli reményét, hogy néhány éven belül minden önkéntes tűzoltó szakbizonylattal fog rendelkezni.
A sajtótájékoztató második felében Albert Csaba egyesületi elnök betekintést nyújtott a Hargita Megyei Önkéntes Tűzoltók Szakmai Egyesületének tevékenységébe felelevenítve a kilencvenes évekbeli állapotokat, amikor kevés jól működő önkéntes tűzoltóság létezett.
– Az elsők között voltunk országos szinten 1995-ben, amikor megalapítottuk a megyei szakmai szervezetet – mondta el Albert Csaba –, és a működő önkéntes önkormányzati tűzoltóságok számát tekintve listavezetők vagyunk, a 64 megyebeli tűzoltósággal. Több fejlesztésből – kiemelt példa lévén a székelykeresztúri, a parajdi és a csíkcsicsói, ahová tűzoltóautókat vittünk – derekasan kivette részét az egyesületünk, melynek ugyanakkor számos képzés, valamint megyei, megyeközi és országos tőzoltóverseny szervezésében is meghatározó szerepe volt. Jó kapcsolatban állunk a magyarországi tűzoltó-szervezettel, illetve az elmúlt időszakban bajorországi kapcsolatot is kiépítettünk, és számítunk a partnerek együttműködésére a nemrég összeállított rövid és hosszú távú cselekvési programunk kivitelezéséhez – hangsúlyozta Albert Csaba egyesületi elnök, aki örvendetesnek nevezte, hogy Hargita Megye Tanácsa az idei évtől pályázati programjába illesztette az önkéntes tűzoltók tevékenységének támogatását.
Székelyudvarhely, 2013. november 28.
Tetszett ez a cikk?(0 Szavazat)188 megjelenítés