Hargita Megye Tanácsa partnere a CCIC nemzetközi projektnek
(0 Szavazat)89 megjelenítés
Az Összetett kihívások, innovatív városok (CCIC) elnevezésű projekt keretében tartottak nemzetközi partnertalálkozót január 23-24-én az észtországi Tartu városában.
A projekt célja a regionális politikák javítása, az innováció erősítése a közszférában és az együttműködés növelése a helyi és regionális hatóságokkal, állami szervekkel és más érdekelt felekkel 13 különböző partnerrégióban.
Utolsó frissítés: hétfő, 2014 február 10
A partnertalálkozón szakmai egyeztetések folytak a feladatokról és a teendőkről a projekt sikeres kivitelezése érdekében, összpontosítva a gyakorlatba ültetés utolsó két féléves futamidejére.
A projekt romániai partnerének számos, közösséget támogató terve, feladata van az idei évre. Elkészül többek között egy Regionális Innovációs Terv, melynek kiemelt célja a közszféra hatékonyságának növelése.
A program negyedik tematikus munkacsoportjában tapasztalatcserén vettek részt a partnerek, amikor megismerhették a tartui tudományos park (Tartu Science Park) jó gyakorlatait a civil társadalom bevonásáról az innováció szakterületére.
A Tartu Tudományos Park egy regionális technológiai fejlesztési ügynökség, amelyet 1992-ben a tartui helyi és megyei önkormányzat, valamint felsőoktatási intézmények hoztak létre. Fő tevékenységi célja a kedvező környezet megteremtése olyan versenyképes klaszterek létrehozása érdekében, amelyek a technológia fejlesztéssel kapcsolatos vállalkozások kialakítását, ösztönzését támogatják. Továbbiakban olyan tevékenységekkel foglalkozik, amelyek hozzájárulnak a regionális innovációs rendszer fejlesztéséhez, klaszterek kialakításához és ezek nemzetköziesítéséhez, technológiai tudásátadáshoz, valamint innovációs vállalkozások fejlesztéséhez vállalati hálózatokon keresztül. Mindez hozzájárul a vállalkozói kezdeményezések ösztönzéséhez helyi, regionális és állami szinten. Ennek a jó gyakorlatnak, tapasztalatnak a sikere abban áll, hogy a kezdeményezés összefogja különböző szakterületek képviselőit, ezáltal lehetőséget ad arra, hogy egy aktív innovációs környezetben a különböző ötleteket több szemszögből közelítsék meg.
Hargita Megye Tanácsa számára fontos ezen tapasztalatok és jó gyakorlatok megismerése, mivel a civil társadalommal, egyesületekkel, egyetemekkel, szakintézményekkel és további különböző szakterületek képviselőivel való együttműködés és hasonló klaszterek kialakítása hozzájárulna a sikeres vállalkozások létrehozásának ösztönzésére, innovációs fejlesztésre, munkahelyek teremtésére, valamint Hargita megye gazdasági kapacitásának növelésére.
A projektben 14 partner vesz részt tíz országból: Bulgáriából, Angliából, Olaszországból, Svédországból, Finnországból, Hollandiából, Spanyolországból, Észtországból, Lengyelországból és Romániából; a romániai partner Hargita Megye Tanácsa.
Csíkszereda, 2014. február 7.
Tetszett ez a cikk?(0 Szavazat)89 megjelenítés