( Szavazat)44 megjelenítés Mintegy kétharmad részben Hargita megyei cégek nyertek az iskolai tej-kifli szolgáltatására Hargita Megye Tanácsa által kiírt közbeszerzésen, ám Borboly Csaba tanácselnök továbbra is elégedetlen a jelenlegi szabályozással, amelyet diszkriminatívnak tart.
Utolsó frissítés: kedd, 2012 szeptember 25
– Nem hagytuk, hogy a nagy malomipari és tejipari cégek kormányzati lobbija érvényesüljön, és Bukarestbe vigyék a pénz nagy részét a megyéből, mivel az a mi szemszögünkből nézve jobb helyen van az itteni vállalkozóknál, illetve alkalmazottaiknál – nyilatkozta Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke. Mint ismeretes, a megyei tanács mind a 67 Hargita megyei közigazgatási egységben külön közbeszerzést hirdetett meg, hogy ezzel a helyi cégeknek nagyobb esélyük legyen, hiszen az a munkahelyek növekedését és így közvetve a megye gazdaságának növekedését eredményezheti.
Korábban Hargita Megye Tanácsa a helyi önkormányzatokra bízta a közbeszerzések lebonyolítását, de miután nemrég a kormány úgy rendelkezett, hogy többé nem lehet leosztani a településeknek a közbeszerzést, hanem egységesen a megyei tanácsoknak kell azt megszervezniük szigorított feltételekkel, a Hargita megyei intézmény úgy határozott, hogy minden közigazgatási egység számára külön meghirdeti a szolgáltatást.
– Persze ez sem a legjobb megoldás, csak félig lehetünk elégedettek, mert így sem a kis helyi vállalkozások, hanem a nagy megyei cégek nyertek, ráadásul a vonatkozó rendelkezésben sajnos még mindig csak az a szempont, hogy olcsó legyen a termék, a minőséget nem veszi figyelembe – fejtette ki Borboly Csaba. – Mi továbbra is kifogásoljuk e diszkriminatív szabályozást, és ragaszkodunk ahhoz, ami korábban már bevált, így a helyi cégeknek adnánk lehetőséget, mert ha bővül a piacuk, azzal nemcsak a vállalkozók járnak jól, hanem több munkahely létesülhet, és a Hargita megyei emberek juthatnak jövedelemforráshoz, nem utolsósorban pedig a gyerekek friss helyi terméket kapnának.
A tanácselnök hozzátette: ha óvást nyújtanak be a szóban forgó közbeszerzésre, akkor még fél évig a korábbi években bevált gyakorlat szerint kapnák az iskolások a tejet és a kiflit, azaz a kis helyi cégektől, ami örvendetes lenne.
Csíkszereda, 2012. szeptember 24.