A Vacsárcsi Ifjúsági és Kulturális Egyesület közleménye
(0 Szavazat)52 megjelenítés
Augusztus 6-án 19 órától a csíkvacsárcsi kultúrotthonban átadták azokat a vajdaszentiványi női és férfi viseleteket, amelyeket pályázat útján nyert a Vacsárcsi Ifjúsági és Kulturális Egyesület Hargita Megye Tanácsától.
Utolsó frissítés: kedd, 2018 augusztus 07
Az eseményen Fodor Zoltán, a Vacsárcsi Ifjúsági és Kulturális Egyesület programfelelőse köszöntötte a jelenlevőket, és örömét fejezte ki, hogy a helyi ifjúsági tánccsoport tagjainak sikerült idén is új népviseleteket készíttetni. A szervezet fiataljait a további közös munkára biztatta, és ugyanakkor megköszönte Hargita Megye Tanácsának, hogy támogatták a csíkvacsárcsi néptánccsoportokat, ugyanis a megyei tanács kulturális programja keretében a néptánccsoportok oktatóját is támogatja.
Az eseményen jelen levő Biró Mária helyi tanácsos, az egyesület elnöke hangsúlyozta az összefogás fontosságát, és azt kívánta a csoport tagjainak, hogy használják minél többször a népviseleteket. Az átadás után a néptánccsoport tagjai felvették az új népviseleteket, és Antal Zsolt oktató segítségével folytatták a vajdaszentiványi táncrend elsajátítását.
A Cserevirág Ifjúsági Néptánccsoport 2011 decemberében alakult újra a falu középiskolás diákjaiból. Legfőbb célkitűzései közé tartozik a székely táncok megtanulása, valamint a néptánc hagyományok megőrzése, ápolása és továbbadása. Az elmúlt években sikeresen szerepelt a falunapokon, az Ezer Székely Leány Napján, a Csűrdöngölő Gyermek- és Ifjúsági Néptánctalálkozón, valamint a novemberben megrendezett Szent András-napi bálon. A néptánccsoport műsora elmaradhatatlan a csíkvacsárcsi rendezvényeken, de felléptek már több csíki településen, valamint Oroszhegyen és Lövétén is.
Vacsárcsiban még működik a Búzavirág Néptánccsoport, akik általános iskolába járnak, valamint a Pöttöm Néptánccsoport, akik óvodások és kisiskolások.
A néptánccsoport oktatója Antal Zsolt, a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes táncosa. Az együttes koreográfiái között felcsíki, marosszéki, mezőségi, küküllőmenti és szatmári táncok szerepelnek.
Tetszett ez a cikk?(0 Szavazat)52 megjelenítés