Csíkszeredai és gyulai fotósok közös tárlata
(0 Szavazat)50 megjelenítés
A csíkszeredai Prisma fotóklub és a gyulai Székely Aladár fotóklub több éves kapcsolatban állnak, eddig három közös kiállításuk volt Gyulán. Most lesz a negyedik Csíkszeredában, a tárlatot szeptember 28-án, pénteken 18 órától nyitják meg a megyeháza földszinti kiállítóterében. A kiállítás 2018. szeptember 28. - október 17. között látogatható.
Utolsó frissítés: szerda, 2018 szeptember 26
A Prisma fotóklub 32 éve baráti társaságként alakult, mára már neves alkotóműhellyé nőtte ki magát, melynek tagjait nemcsak a fotózás iránti közös rajongásuk, hanem az alkotás öröme és az alkotások másokkal való megosztásának vágya is összefűzi. A klub fennállása óta céljának tekinti a fotózás adta lehetőségekkel való játékot, kísérletezést, az egyedi pillanatok, hangulatok megörökítését, ezáltal teremtve maradandó értékeket. Célkitűzései között jelentős helyet kapott az erdélyi települések építészeti és néprajzi emlékeinek feltérképezése és dokumentálása is. Ennek érdekében több éve járják a vidéket, különleges helyeket, momentumokat, embereket keresve, melyek bemutatásával a nagyközönség számára is hozzáférhetővé válhat az erdélyi falvak egyedi, jellegzetes élete. Ugyanakkor különleges fontosságot tulajdonítanak a fiatal generációk képzésének, valamint a fotóklub tagjai szakmai fejlődésének is. Ennek érdekében évente szerveznek oktató és alkotótáborokat, amelyek lehetőséget adnak a tanulásra, tapasztalatcserére, de más nemzetiségek kultúrájának, hagyományainak megismerésére is. Ilyen alkotótáborokat szerveztek már Bukovinában, Máramarosban, valamint Románia Kormánya Etnikumközi Kapcsolatok Hivatala támogatásával Dobrudzsában és a Zsil-völgyében is. Fotózásaik eredménye évente több tárlatban tekinthető meg úgy Erdélyben, mint külföldön, a kiállítások anyagát pedig fotóalbumok kiadásával is megpróbálják mindenki számára elérhetővé tenni.
A Székely Aladár fotóklub története is három évtizedre nyúlik vissza. Gyulán 1984-ben alakult újra a fotószakkör. Megújulásakor vette fel Gyula egyik nagy szülöttének, a fotóművész Székely Aladárnak a nevét, aki Ady portréival vált országosan ismerté. Székely Aladár ars poeticáját fogadta el célként a klubtagság, mely az emberi test művészi ábrázolása volt. A létszám a kezdeti 12-15 főről a mai közel 30 főre szaporodott, természetesen személycserékkel. Az elmúlt 34 év alatt 107 tagja volt a klubnak. Az elmúlt 34 évben közel 210 egyéni kiállítás tartottak, csoportos kiállítás közel 340 alkalommal volt.
Csíkszereda, 2018. szeptember 26.
Tetszett ez a cikk?(0 Szavazat)50 megjelenítés